6-Pack Oregon 92-037 Mower Blades Compatible with Jacobsen 30227-60X
Type: Blade Item Length: 23 in Item Width: 4 in Number in Pack: 6 UPC: 0032488920372 Item Height: 2 in StoreCategoryID: Oregon Parts & Accessories gtin13: 0032488920372 Model: 92037 Power Source: Gas Compatible Brand: For Toro Item Diameter: 2 in Brand: Oregon MPN: 92037 Color: Black Material: Iron
Description
Brand New (6) Pack of Oregon Mower Blades...Fits Jacobsen Part #'s 30227-60X(3") for 60" cutLength: 20-1/2"Center Hole: 5/8"Width: 2.50Thickness: .203Lift: 1-1/16"Offset: Oregon Part # 92-037 Visit Our Store Contact Us 6 Pack Oregon 92-037 Mower Blade Fits Jacobsen 30227-60X Brand New (6) Pack of Oregon Mower Blades... Fits Jacobsen Part #'s 30227-60X (3") for 60" cut Length: 20-1/2" Center Hole: 5/8" Width: 2.50 Thickness: .203 Lift: 1-1/16" Offset: Oregon Part # 92-037 This product contains chemicals known to the State of California to cause cancer and birth defects or other reproductive harm.